4 przykre niespodzianki podczas przeprowadzki ze strony nierzetelnej firmy przeprowadzkowej

Image

Przeprowadzki są stresujące i problematyczne dla większej części społeczeństwa. Dlatego wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej. Na rynku istnieje wiele firm przeprowadzkowych. Jednak niektóre z nich nie podchodzą profesjonalnie do obsługi Klienta. Takich warto unikać. Dlatego poniżej przedstawiamy 4 przykre niespodzianki, jakie mogą Cię spotkać ze strony nieprofesjonalnej firmy przeprowadzkowej.

Profesjonalna firma przeprowadzkowa – gwarancja przeprowadzki bez problemu

Profesjonalna firma przeprowadzkowa to gwarancja przeprowadzki bez problemu. Niestety dochodzą nas głosy, że na rynku istnieje wiele firm, których jakość wykonania usługi pozostawia wiele do życzenia. Takie firmy należy omijać szerokim łukiem. Ale oczywiście nie da się ich wyeliminować z rynku. Można jedynie starać się wybierać sprawdzone firmy przeprowadzkowe, które Cieszą się dobrymi opiniami.

O tym, w jaki sposób szukać dobrej firmy przeprowadzkowej, przeczytasz tutaj. Warto również wiedzieć, jak sprawdzić firmę przeprowadzkową, o czym z kolei przeczytasz tutaj.

Home move out of apartment moving boxes woman using online movers services on mobile phone app easy pick-up with packages for new home. Asian new homeowner girl happy sitting in sofa.

Problemy z niedoświadczoną firmą przeprowadzkową podczas przeprowadzki

Niedoświadczona, jak i nierzetelna firma przeprowadzkowa, to zawsze ryzyko wystąpienia różnorakich problemów, które mogą nie tylko skutkować zszarganymi nerwami i dodatkowymi siwymi włosami, ale mogą również wpłynąć na wystąpienie strat finansowych. Najczęściej spotykane problemy z firmami przeprowadzkowymi dotyczą:

  • w ogóle niewykonanej usługi przeprowadzkowej,
  • zmiany ceny za przeprowadzkę,
  • zniszczonych rzeczy podczas przeprowadzki. 

Ale to oczywiście niejedyne problemy, które mogą wystąpić podczas przeprowadzki z nieodpowiednią firmą przeprowadzkową.

Niewykonana usługa przeprowadzkowa z winy firmy przeprowadzkowej

Niewykonana usługa przeprowadzkowa brzmi abstrakcyjnie? Z jednej strony tak, ponieważ, kto przy zdrowych zmysłach rezygnuje z zarobku? A jednak są na rynku firmy, które nie wykonują usługi. Wyobraź sobie sytuację, kiedy wyznaczasz sobie konkretny termin na przeprowadzkę. Wszystko jest spakowane i gotowe do przewiezienia. Specjalnie z myślą o przeprowadzce wziąłeś wolne w pracy lub wykorzystałeś urlop, o co wcale nie jest łatwo i co? I nic. Firma przeprowadzkowa nie zjawia się oraz odmawia wykonania usługi w terminie. Dzwonisz i pytasz, co z przeprowadzką. Uzyskujesz informacje, że przeprowadzka w tym terminie jest niemożliwa do wykonania z jakiegoś powodu. Najczęściej spotykaną wymówką jest oczywiście awaria samochodu. W rzeczywistości nierzetelne firmy przeprowadzkowe przyjmują wiele zleceń, których nie są w stanie zrealizować w terminie. 

Jak tego uniknąć? Zawsze sprawdzaj opinie na temat firmy przeprowadzkowej.

nierzetelna firma przeprowadzkowa to zawsze złość i frustracja

Odmowa wykonania usługi przeprowadzki

Może się zdarzyć, że niedoświadczona firma przeprowadzkowa nie jest przygotowana we właściwy sposób do wykonania usługi i odmówi jej wykonania. Dlaczego tak się dzieje? Najczęściej dlatego, że podczas rozmowy z klientem nie zadawała odpowiednich pytań. Dlatego po przyjeździe na miejsce odbioru, okazuje się, że pracownicy firmy przeprowadzkowej są zaskoczeni ilością rzeczy do przewiezienia albo ich rodzajem. Niektórzy nie posiadają ze sobą odpowiedniego sprzętu lub wystarczającej liczby pracowników. Oczywiście może się zdarzyć, że klient przemilczy lub pominie kilka istotnych szczegółów dotyczących przeprowadzanych rzeczy, licząc na to, że ostatecznie nie będą miały znaczenia. Tymczasem może się okazać, że mają one decydujące znaczenie dla wykonania przeprowadzki.

Jak tego uniknąć? Jeśli pracownik firmy przeprowadzkowej nie zadaje właściwych pytań, zrezygnuj ze współpracy z firmą. O tym, jakie pytania powinien zadać pracownik firmy przeprowadzkowej, przeczytasz tutaj.

Zmiana ceny za przeprowadzkę

Zmiana ceny przeprowadzki jest kolejnym problemem, który napotykają klienci nierzetelnych firm przeprowadzkowych. Firmy przeprowadzkowe kuszą klientów niskimi cenami, które w praktyce są nieopłacalne dla firmy przeprowadzkowej, która przecież ponosi znaczne koszty finansowe. O tym, Co wpływa na cennik firm przeprowadzkowych, przeczytasz tutaj. Następnie w dniu przeprowadzki lub nawet po jej wykonaniu, pracownik firmy przeprowadzkowej informuje o zmianie ceny za przeprowadzkę. Jeśli ustaliliście konkretne warunki cenowe za wykonaną usługę, firma przeprowadzkowa nie może żądać wyższej opłaty. Oczywiście może się zdarzyć, że wina za wzrost ceny leży po stronie klienta, który nie poinformował o konieczności wykonania dodatkowych usług, np. demontażu mebli. Aczkolwiek w takiej sytuacji, firma przeprowadzkowa powinna poinformować o zmianie ceny przed wykonaniem usługi i wykonać zlecenie po akceptacji wzrostu ceny przez klienta.

Jak tego uniknąć? Podczas rozmowy ustal z firmą przeprowadzkowe dokładną cenę usługi za wykonanie konkretnych czynności.

Zniszczone rzeczy podczas przeprowadzki

Innym problemem, z którym mogą się spotkać klienci decydujący się na przeprowadzkę z niedoświadczoną firmą przeprowadzkową jest zniszczone mienie. Doświadczeni pracownicy firm przeprowadzkowych doskonale wiedzą, jak zabezpieczać rzeczy przed zniszczeniem. Poza tym, profesjonalne firmy przeprowadzkowe posiadają odpowiednie ubezpieczenie, z którego możesz pokryć ewentualne szkody majątkowe. 

Jak tego uniknąć? Wybieraj wyłącznie profesjonalne firmy przeprowadzkowe i sprawdzaj, czy firma posiada ważne ubezpieczenie OC.