Cena przeprowadzki- od czego zależy cena usług firmy przeprowadzkowej

Image

Faktem jest, że przeprowadzka nie musi być kosztowna. Nie ma jednak jednej z góry określonej kwoty, którą zapłacisz za przeprowadzkę z firmą przeprowadzkową. Dlaczego? Ponieważ cena usług, takich jak przeprowadzka uzależniona jest od wielu czynników. Sprawdź zatem poniżej od czego zależy ostateczna cena usług przeprowadzkowych.

Przeprowadzka z firmą przeprowadzko

Przeprowadzka z firmą przeprowadzkową może być szybka i bezstresowa. Firmy przeprowadzkowe odpowiedzialne są przede wszystkim za załadunek i rozładunek rzeczy i ich przewóz. Oczywiście firmy przeprowadzkowe posiadają w ofercie również uzupełniające usługi, takie jak, np. sprzedaż kartonów na przeprowadzki i usługi pakowania. Firma Bezstresowe przeprowadzki oprócz standardowej usługi przeprowadzkowej w postaci udostępnienia samochodu z pracownikiem lub pracownikami, oferuje również:

 • sprzedaż kartonów na przeprowadzki,
 • montaż i demontaż mebli,
 • sprzątanie pomieszczeń z mebli i całego mienia,
 • wynajem wózków paletowych,
 • magazynowanie przedmiotów.

Co wpływa na ostateczny koszt usług firmy przeprowadzkowej?

Osoby szukające firmy przeprowadzkowej często zastanawiają się, co wpływa na koszt przeprowadzki i usług świadczonych przez firmy przeprowadzkowe. Nawet w obrębie jednej firmy, koszt przeprowadzki jest zróżnicowany. Nie ma bowiem jednej określonej ceny każdej przeprowadzki. Koszt usług firmy przeprowadzkowej uzależniony jest od kilku czynników. Wymienić wśród nich można przede wszystkim:

 • czas trwania przeprowadzki,
 • liczbę osób niezbędnych do przeprowadzki, 
 • obsługę przy załadunku i rozładunku,
 • specyfikę przewożonych rzeczy,
 • możliwość skorzystania z wind w nieruchomości,
 • odległość od miejsca docelowego,
 • termin przeprowadzki,
 • wykorzystanie materiałów do przeprowadzki,
 • koszt usług przeprowadzkowych.

Szybka przeprowadzka- czas trwania usługi

Oczywistym jest, iż na koszt usług przeprowadzkowych wpływa czas trwania przeprowadzki. Im dłużej trwa przeprowadzka, tym większy jest jej koszt. Największy jest jednak przeważnie koszt pierwszej godziny usług przeprowadzkowych świadczonych przez firmy. Kolejne godziny są zazwyczaj tańsze. Tak przynajmniej jest w przypadku firmy przeprowadzkowej Bezstresowe przeprowadzkowe.   

Liczba osób potrzebnych do przeprowadzki

Koszt przeprowadzki z firmą przeprowadzkową uzależniony jest również od liczby osób niezbędnych do przeprowadzki. Musisz wiedzieć, że czasami nie wystarczy jedna osoba. Dotyczy to przede wszystkim przeprowadzania się z meblami i innymi przedmiotami o dużych gabarytach. W przypadku Bezstresowych przeprowadzek, koszt wynajęcia kierowcy z samochodem na 1 godzinę wynosi 150 zł. Kolejna godzina wynosi 100 zł. Jeśli wybierzesz samochód z 2 osobami, zapłacisz za pierwszą godzinę 190 zł, a za kolejną 140 zł. Natomiast w przypadku samochodu z 3 osobami, zapłacisz za pierwszą godzinę 230 zł. Kolejna godzina kosztuje 180 zł.

Przeprowadzka i jej dodatkowe usługi- obsługa przy załadunku i rozładunku

Cena skorzystania z usług firmy przeprowadzkowej będzie niższa, jeśli nie będzie obejmowała obsługi przy załadunku i rozładunku. Co to oznacza? Cena usług firmy przeprowadzkowej wzrośnie, jeśli zlecisz jej pakowanie rzeczy do przeprowadzki i ich rozpakowanie. Warto jednak zlecić załadunek i rozładunek firmie przeprowadzkowej. Koszt usługi nie jest wysoki, natomiast masz pewność, że rzeczy zostaną bezpiecznie dowiezione na miejsce. Bezstresowe przeprowadzki posiadają dodatkowo ubezpieczenie na powierzone mienie, w przypadku uszkodzeń ścian, podłogi lub w innym uszczerbku mienia.

Specyfika przewożonych rzeczy a przeprowadzka

Na koszt usług firmy przeprowadzkowej może mieć wpływ specyfika przewożonych rzeczy. W przypadku niektórych rzeczy, cena może nieco wzrosnąć.

Bezproblemowa przeprowadzka i możliwość skorzystania z wind w nieruchomości

Dla firmy przeprowadzkowej, a w konsekwencji dla Twoich kosztów przeprowadzki, ważna jest obecność windy. Zarówno w miejscu odbioru, jak i w punkcie dostarczenia. Dlaczego jest to ważne? Brak windy wpływa na dodatkowy, niemały wysiłek pracowników firmy przeprowadzkowej, a także większe ryzyko wystąpienia różnorakich problemów.

Odległość od miejsca docelowego a przeprowadzka

W przypadku dalszych tras przeprowadzki, cena przeprowadzki może być nieco wyższa. Koszt uzależniony będzie od miejsca, w którym znajduje się punkt docelowy i punkt odbioru oraz kilometrów, które pracownicy firmy przeprowadzkowej mają do pokonania. Wystarczy spojrzeć na Google Maps, aby wiedzieć, jaka jest odległość do punktu docelowego.

Przeprowadzka, a dokładniej jej termin

Równie ważny dla wyceny usługi przeprowadzkowej jest termin przeprowadzki. Świadczenie usług przez firmę przeprowadzkową w dni robocze będzie niższy niż usługa wykonana w niedziele i dni wolne od pracy. 

Wykorzystanie materiałów do przeprowadzki

Na cenę usług przeprowadzkowej wpływa również konieczność wykorzystania przez firmę materiałów do przeprowadzki. 

Koszty prowadzonej działalności

Cena usług przeprowadzkowych uzależniona jest od kosztów prowadzonej działalności. Na nie składają się przede wszystkim:

 • koszty ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych w ZUS,
 • opłaty i koszty podatkowe,
 • koszty zatrudnienia pracowników,
 • cena ubezpieczeń OC,
 • opłaty obejmujące ubezpieczenia, serwisowanie i utrzymanie floty samochodów,
 • koszty zakupu i serwisowania sprzętu wykorzystywanego w pracy.

Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Czy to się opłaca?

W ostatecznym rozrachunku tak! Firma przeprowadzkowa działa szybko, sprawnie i bezpiecznie dla Twojego mienia. Koszty usług są zróżnicowane i uzależnione od Twoich potrzeb. Pamiętaj, że znaczną część przychodów firmy przeprowadzkowej, stanowią wpływy, które firma musi przeznaczyć na koszty prowadzonej działalności.