Co powinienem powiedzieć podczas rozmowy telefonicznej z firmą przeprowadzkową?

Image

Chcesz poznać usługi firmy przeprowadzkowej. Zależy Ci na tym, aby poznać dokładne zasady na jakich ma się odbywać przeprowadzka. Chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów, w tym uzyskać cennik firmy przeprowadzkowej. Wykonujesz telefon do wybranej firmy przeprowadzkowej i okazuje się, że pada dużo pytań, na które Ty do końca nie znasz odpowiedzi. Tymczasem wpływa to na proces wyceny. W jaki sposób przygotować się do rozmowy z firmą przeprowadzkową, aby usprawnić proces wyceny? O tym poniżej.

Firma przeprowadzkowa- cennik, czyli co jest ważne dla klientów

Zapewne zależy Ci na dobrej współpracy z firmą przeprowadzkową. Dobrej, czyli takiej bez jakichkolwiek zakłóceń i problemów. Wyskakuje Ci wiele propozycji po wpisaniu w wyszukiwarkę wyrażenia firma przeprowadzkowa. Warszawa przecież jest siedzibą wielu firm. Wybierasz jakąś firmę. Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz za przeprowadzkę, być może chcesz wiedzieć, ile kosztuje przeprowadzka do innego miasta. Cennik firmy przeprowadzkowej odgrywa przecież ważną rolę w podejmowaniu decyzji. Interesuje Cię, co Ci oferuje i zapewnia firma przeprowadzkowa. Czy się opłaca korzystać z jej usługi. Zależy Ci na czasie- jak każdemu w dzisiejszych czasach. Doskonale o tym wiemy. Szukając firmy przeprowadzkowej musisz odbyć rozmowę z jej pracownikiem, a ten zadaje wiele pytań, dzięki którym będzie mógł przedstawić Ci cenę usługi i szczegóły współpracy. Wielu klientów ma problem z udzieleniem odpowiedzi na wszystkie zadawane przez rzetelne firmy przeprowadzkowe pytania, dlatego warto się do nich w odpowiedni sposób przygotować. Pozwoli to zaoszczędzić Twój czas i nerwy, a przede wszystkim skrócić czas niezbędny do wyceny usługi.

Informacje dla firmy przeprowadzkowej, które usprawnią proces wyceny

Wymienić można wiele pytań, które zadawane są podczas rozmów z klientami przez firmy przeprowadzkowe. Na wiele z nich znasz z pewnością odpowiedź. Niektóre  z pytań mogą jednak być dla Ciebie nieco kłopotliwe. Jakie informacje warto znać przed rozmową z firmą przeprowadzkową, aby usprawnić proces wyceny? Dotyczą one:

 • miejsca załadunku,
 • miejsca rozładunku,
 • listy rzeczy do przewiezienia,
 • dodatkowych usług do wykonania,
 • pakowania rzeczy do przewiezienia,
 • oględzin.

Miejsce załadunku

Pytanie, które zawsze jest zadawane przez firmy przeprowadzkowe to pytanie o miejsce załadunku. Musisz wiedzieć, czy miejscem załadunku będzie blok, czy dom. Oprócz tego musisz wiedzieć, na którym piętrze zlokalizowane będzie miejscem załadunku. Kolejne pytanie związane z miejscem załadunku dotyczy tego, czy w budynku jest winda, co z pewnością ułatwi i usprawni przeniesienie rzeczy przez pracowników firmy przeprowadzkowej. Jeśli w budynku jest winda, pracownik firmy przeprowadzkowej zapyta o orientacyjną wielkość windy, czyli jakie wymiary posiada winda w budynku. Przydatne będzie na tym etapie zdjęcie windy. Na jego podstawie pracownik firmy przeprowadzkowej będzie mógł ocenić jej przydatność. Pracownicy firmy przeprowadzkowej zapytają również o występowanie ewentualnych utrudnień w podjeździe pod miejsce załadunku. Jeśli nie jesteś pewien, co kryje się pod pojęciem utrudnień w załadunku, przypominamy, iż może to być w szczególności:

 • słaby podjazd pod klatkę, 
 • brak miejsc parkingowych, 
 • ciasna uliczka, 
 • duży ruch na danej ulicy,
 • daleki dystans do przejścia od auta do klatki (powyżej 20 metrów).

Pojawią się również pytania dotyczące uproszczeń podjazdu, czyli pytania dotyczące swobodnego wjazdu pod klatkę bez blokowania ruchu dla pieszych i samochodów.

Miejsce rozładunku

Pytania, które padną podczas rozmów z firmą przeprowadzkową będą oczywiście dotyczyły również miejsca rozładunku. Podobnie, jak to miało miejsce przy miejscu załadunku, musisz wiedzieć, czy miejsce rozładunku mieści się w bloku, czy w domu. Na które piętro pracownicy będą musieli wnieść rzeczy. Pojawią się również pytania o windę, występowanie ewentualnych utrudnień w podjeździe pod miejsce rozładunku i pytania dotyczące uproszczeń podjazdu.

Lista rzeczy do przewiezienia

Podczas rozmowy z firmą przeprowadzkową warto mieć przygotowaną listę rzeczy do przewiezienia. Firma przeprowadzkowa będzie pytać o to, jakie rzeczy będą do przewiezienia i w jakiej ilości. Musisz wiedzieć, czy będziesz przewozić meble. Ile kartonów będzie do przewiezienia i worków, etc.  

Dodatkowe prace

Firma przeprowadzkowa będzie Cię pytać o dodatkowe prace, które będą musiały być wykonane podczas przeprowadzki. Jakie to mogą być prace? Przede wszystkim usługi związane z demontażem pewnych rzeczy, jak np. mebli. Klienci, którzy chcą przetransportować meble, stosunkowo często chcą, aby firma przeprowadzkowa zdemontowała meble (a przynajmniej ich część) i przygotowała następnie do przeprowadzki. Dotyczy to przede wszystkim łóżek i szaf. Jeśli planujesz przetransportować meble i skorzystać z dodatkowych usług firmy przeprowadzkowej, musisz wiedzieć, że pracownicy firm przeprowadzkowych preferują otrzymanie zdjęć mebli, które mają zostać zdemontowane. Wynika to z faktu, iż poszczególne szafy cechuje duże zróżnicowanie, a czas, jaki pracownicy muszą poświęcić na demontaż szafy jest różny w zależności od typu mebla. Wyobraź sobie sytuację, kiedy w dniu przeprowadzki okazuje się, że pracownicy nie posiadają ze sobą odpowiednich narzędzi, dzięki którym możliwy jest demontaż mebli. A dzięki zdjęciom tego typu sytuacje nie mają miejsca.

Kartony i worki 

Kolejne pytanie, które pojawi się podczas rozmowy z firmą przeprowadzkową dotyczy przygotowania rzeczy do przeprowadzki. Czyli, czy posiadasz swoje kartony i worki, czy pracownicy firmy przeprowadzkowej będą musieli je mieć ze sobą. Jest to bardzo ważne pytanie. Wyobraź sobie sytuację, kiedy pracownicy firmy przeprowadzkowej nie posiadają kartonów i nie mają w co spakować rzeczy. Utrudniłoby to w znaczący sposób przeprowadzkę. 

Oględziny

Wiele firm przeprowadzkowych, w tym my, preferuje bezpłatne oględziny przeprowadzanego miejsca. Dlaczego? Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Potrafimy bezbłędnie ocenić czas, sposób i warunki przeprowadzki. Klientom nader często wydaje się, że przeprowadzka będzie trwała moment, a w rzeczywistości okazuje się, że nie wzięli wielu rzeczy pod uwagę i czas przeprowadzki ulega wydłużeniu ze względu na istnienie problemów, o których firma przeprowadzkowa nie została poinformowana. 

Powody, dla których firma przeprowadzkowa zadaje dużo pytań

Wielu klientów zastanawia się, po co firmie przeprowadzkowej takie informacje? Odpowiedź jest banalna. Dzięki tym informacjom, firma przeprowadzkowa będzie w stanie dopasować odpowiedni samochód do miejsca przeprowadzki, a także w dniu przeprowadzki pojawi się odpowiednia ilość pracowników firmy przeprowadzkowej, wyposażona w niezbędne materiały i narzędzia do przeprowadzki.