Co zrobić z niepotrzebnymi meblami? 4 pomysły na pozbycie się gratów z chaty

Image

Planujesz przeprowadzkę, ale zastanawiasz się, co zrobić z niepotrzebnymi meblami? Mamy dla Ciebie 4 pomysły, dzięki którym możesz pozbyć się gratów z chaty. Wystarczy, że wybierzesz opcję, która najbardziej do Ciebie przemawia. Do dzieła!

Przeprowadzka a niepotrzebne meble

Masz w domu meble, których nie chcesz ze sobą zabierać podczas przeprowadzki? Musisz zastanowić się, co z nimi zrobić. Wbrew pozorom problem starych mebli, z którymi nie ma co zrobić dotyczy wielu osób. A pozbycie się ich nie jest tak proste i bezproblemowe, jak się wydaje wielu osobom. Ponieważ nie można ot tak wyjść ze starymi meblami i wrzucić ich do kontenera na odpady komunalne. Do tego dochodzi kwestia demontażu… Dlatego warto wcześniej zastanowić się, co można zrobić z niepotrzebnymi meblami.

Co zrobić z niepotrzebnymi meblami przed przeprowadzką?

Aby przeprowadzka odbyła się sprawnie i bezproblemowo, warto rozważyć, co można zrobić z niepotrzebnymi meblami przed przeprowadzką. Co ciekawe, masz kilka możliwości. Wśród dostępnych opcji jest:

  • serwis ogłoszeniowy,
  • oddanie mebli najuboższym,
  • wyrzucenie mebli,
  • skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej.

Serwisy ogłoszeniowe rozwiązaniem problemu, co zrobić z niepotrzebnymi meblami

Jeśli chcesz się pozbyć mebli przed przeprowadzką, możesz je sprzedać zamieszczając na stronach serwisów internetowych odpowiednie ogłoszenia, np. na OLX lub Gumtree. Poza tym ogłoszenie o sprzedaży mebli możesz zamieścić również na różnych grupach na Facebooku.

Co zrobić ze zbędnymi meblami? Wyrzuć je podczas zbiórki mebli

Oczywiście meble, których nie potrzebujesz możesz wyrzucić. Przy czym warto pamiętać, że prawo zabrania wyrzucania mebli ot tak na śmietnik. Musisz wyrzucić je do odpowiedniego kontenera przeznaczonego na tego typu śmieci. Niestety zła wiadomość jest taka, że firmy zajmujące się utylizacją śmieci podstawiają takie kontenery okazjonalnie, więc istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że nie trafisz z terminem. A pomijając ochronę środowiska – kto wie, czy za rogiem nie czeka Pan Dzielnicowy.

Pomoc najuboższym – czyli, co zrobić z niepotrzebnymi meblami

Kolejnym rozwiązaniem jest pomoc najuboższym, czyli oddanie niepotrzebnych mebli innym, bardziej potrzebującym osobom. Możesz zamieścić ogłoszenie na Facebooku, o tym, że masz meble do oddania lub na stronach serwisów ogłoszeniowych w części „Oddam za darmo”.

Zleć wywóz niepotrzebnych mebli firmie przeprowadzkowej

Innym rozwiązaniem jest zlecenie wywozu niepotrzebnych mebli firmie przeprowadzkowej, która wywiezie Twoje graty do właściwego punktu zbiórki w wybranym przez Ciebie czasie.