Przeprowadzka- jak się przygotować?

Image

Przeprowadzka jest dużym wyzwaniem dla każdego. Im więcej masz rzeczy do przewiezienia, tym lepiej musisz być zorganizowany. Jeśli nie wiesz od czego zacząć przeprowadzkę i zastanawiasz się, jak się przygotować do przeprowadzki, koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem. Krok po kroku powiemy Ci, co zrobić, aby szybko się przeprowadzić i przy tym nie zwariować.

Przeprowadzka- jak ją samodzielnie zorganizować?

Jak samodzielnie zorganizować przeprowadzkę? Po pierwsze, nie panikuj i nie działaj w pośpiechu. Pośpiech jest zawsze złym doradcą. Po drugie, im wcześniej zaczniesz działać, tym lepiej dla Ciebie. Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, czy dasz radę samodzielnie spakować wszystkie rzeczy, które chcesz przewieźć, a może jednak wolisz powierzyć misję sprawdzonej firmie przeprowadzkowej? Jeśli zdecydowałeś, że chcesz samodzielnie się spakować, to musisz na to poświęcić sporo czasu. Sprawna i bezproblemowa przeprowadzka wymaga również od Ciebie dobrej organizacji pracy.  

Przeprowadzka- od czego zacząć?

Przeprowadzka jest procesem, który przebiega wieloetapowo. Pierwszym etapem jest organizacja przeprowadzki, następnym etapem jest przygotowanie rzeczy do przeprowadzki, następnie przewóz rzeczy pod wskazany adres oraz ostatnim etapem przeprowadzki jest rozłożenie wszystkich rzeczy, które pochodzą z przeprowadzki. Im wcześniej przystąpisz do działania, tym lepiej dla Ciebie. Przeprowadzka w pośpiechu to zawsze nerwy, stres, zdenerwowanie oraz problemy, które wiążą się między innymi ze zniszczonymi rzeczami. Jeśli odpowiednio wcześnie zaczniesz organizować przeprowadzkę, oszczędzisz sobie wszystkich wyżej wymienionych przykrych sytuacji. 

Pomyśl o tym, co chcesz przewieźć

Przede wszystkim zastanów się, co właściwie chcesz przeprowadzić. Pomyśl, czy któreś z rzeczy, które masz w domu są Ci zbędne i wolisz się ich pozbyć. Jeśli tak, to teraz jest na to doskonały czas. Rzeczy zbędne możesz:

  • sprzedać do komisu lub przez portale ogłoszeniowe,
  • oddać bardziej potrzebującym,
  • wyrzucić.

Pozbycie się wszystkich niepotrzebnych rzeczy ułatwi Ci przeprowadzkę. Jeśli zdecydujesz się na wyrzucenie rzeczy, pamiętaj, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, meble, sprzęt RTV i AGD muszą być wyrzucone do specjalnych kontenerów, które najczęściej są podstawiane raz na jakiś czas. Jeśli wyrzucisz jej do niewłaściwych kontenerów, narażasz się na mandat.

Plan działania podczas przeprowadzek

Najważniejszy w przeprowadzce jest odpowiedni plan działania. Co oznacza, że musisz rozpisać sobie wszystkie planowane działania w podziale na dni lub godziny. Usiądź wygodnie i zastanów się dobrze, czy jest szansa, że będziesz w stanie samodzielnie przewieźć swoje rzeczy. Jeśli uznasz, że dasz sobie radę sam, pomyśl, ile czasu potrzebujesz, aby to wszystko przewieźć. Oczywistym jest, że wraz ze wzrostem liczby rzeczy do przewiezienia, zwiększa się czas, jaki musisz poświęcić na przeprowadzkę. Następnym krokiem jest wyznaczenie dni, które poświęcisz na dane działania. Jeden dzień warto przeznaczyć na nabycie niezbędnych rzeczy do przeprowadzki. W zależności od tego, ile rzeczy planujesz przewieźć, tyle dni będzie Ci potrzebnych na spakowanie rzeczy i przeprowadzkę. Uwzględnij w swoim planie możliwość wystąpienia ewentualnych problemów i komplikacji, dlatego warto mieć jakiś zapas czasu na takie momenty. 

Lista potrzebnych rzeczy do przeprowadzki

Przygotuj rzeczy, które będą Ci niezbędne zarówno podczas pakowania, jak i samej przeprowadzki. Zaliczyć do nich można przede wszystkim:

  • pudełka na przeprowadzki,
  • folię stretch i bąbelkową,
  • taśmę klejącą,
  • nożyczki.

Przydatna będzie również torba na przeprowadzki. Jeśli nie masz ich w domu, musisz je nabyć, np. w popularnych marketach. Warto wspomnieć, że folia stretch, folia bąbelkowa i pudełka na przeprowadzki dostępne są m.in. w Obi oraz IKEA. Wiele sklepów internetowych i firm przeprowadzkowych oferuje kartony na przeprowadzki w dobrych cenach. Ponadto pudełka możesz nabyć w sklepach osiedlowych. Przeważnie można tam dostać sporą ilość kartonów w różnych wielkościach. Upewnij się, czy taśma klejąca, którą posiadasz jest wystarczająco szeroka i mocno klei. Polecamy Ci nabycie wypełniaczy do pudełek. Przewożąc rzeczy, które mogą się zniszczyć lub potrzaskać podczas przeprowadzki, warto zabezpieczyć w odpowiedni sposób specjalnymi wypełniaczami. Jeśli uważasz, że to zbędne, postaraj się przygotować zwykłe gazety czarno- białe lub gazetki reklamowe. 

Od czego zacząć pakowanie do przeprowadzki?

Kiedy już wybije właściwa godzina, możesz rozpocząć pakowanie do przeprowadzki. Mniejsze rzeczy bez problemu pomieścisz w kartonach i torbach do przeprowadzki. Większe gabarytowo przedmioty, jak np. meble, musisz rozkręcić oraz zabezpieczyć w odpowiedni sposób. Pamiętaj, że jeśli pakujesz rzeczy do pudełek, możesz wolną przestrzeń pomiędzy nimi wypełnić mniejszymi przedmiotami. Możesz spokojnie włożyć pomiędzy nie ścierki, szmatki oraz stare ręczniki. Po spakowaniu każdego kartonu, pamiętaj, aby odpowiednio opisać każdy z nich. Wtedy będziesz mieć pewność, co jest w każdym z nich. Każda przeprowadzka wymaga zorganizowania  samochodu i pomocników, którzy pomogą przenieść rzeczy.

Czy masz duży samochód?

Faktem jest, że im więcej rzeczy i im większe przedmioty chcesz przeprowadzić, tym większy samochód jest Ci potrzebny. Czy na pewno masz do takiego dostęp?

Jak przeżyć przeprowadzkę- firma przeprowadzkowa 

Jeśli uważasz, że przeprowadzka to dla Ciebie zbyt dużo, nie jesteś sam. Większość osób nie lubi przeprowadzek i są one dla nich wyjątkowo stresujące oraz czasochłonne. Jeśli nie masz czasu lub jeśli nie chcesz się stresować albo po prostu uważasz, że nie dasz rady samodzielnie się przeprowadzić, powinieneś skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. Przeprowadzka z doświadczoną firmą przeprowadzkową to proste i sprawdzone rozwiązanie. Firma przeprowadzkowa nie tylko przeprowadzi Twoje rzeczy we wskazanym czasie pod dany adres, ale pomoże Ci dodatkowo zaoszczędzić Twój cenny czas i nerwy. Pamiętaj, aby odpowiednio przygotować się do rozmowy z firmą przeprowadzkową.