Jak szukać firmy przeprowadzkowej?

Image

Społeczeństwo zmienia miejsce zamieszkania coraz częściej i coraz chętniej. Firma przeprowadzkowa jest wtedy jak znalazł. Usługi przeprowadzek cieszą się niesłabnącą popularnością. Jak grzyby po deszczu pojawiają się na rynku nowe firmy przeprowadzkowe. Pojawia się wtedy pytanie, która z nich jest najlepsza? Poniżej wyjaśniamy, jak szukać firmy przeprowadzkowej żeby być w 100% zadowolonym z usługi. 

Firma transportowa, firma przeprowadzkowa… Czym się różnią? A może znaczą to samo?

Zanim przystąpisz do poszukiwań firmy przeprowadzkowej, musisz wiedzieć jakie usługi świadczą firmy, które możesz napotkać na swojej drodze w trakcie poszukiwań firmy przeprowadzkowej. Jest to niezwykle ważne, ponieważ na rynku funkcjonuje wiele firm świadczących zbliżone, ale jednak różne usługi. Dlatego poniżej wyjaśniamy, co oznaczają najważniejsze pojęcia. 

Przeprowadzka

Przeprowadzka: to złożony pod względem logistycznym proces, na który składają się oględziny na żywo i na ich podstawie dobór odpowiedniej liczby osób i materiałów oraz dostarczenie ich we wskazane miejsce z punktu odbioru. Jest to całościowy i planowany logistycznie proces realizacji zlecenia przez firmę przeprowadzkową. 

Transport

Transport: przewiezienie przesyłki z punktu A do punku B. 

Przenoszenie mienia w obrębie jednego budynku

Przenoszenie mienia w obrębie jednego budynku: wynajęcie pracowników firmy przeprowadzkowej na godziny, którzy przenoszą towar z jednego miejsca w drugie w obrębie budynku. Pracownicy posiadają wózki transportowe, które usprawniają realizację zlecenia. Przenoszenie mienia w obrębie jednego budynku nie wymaga transportu rzeczy.

Wynajęcie pracowników i samochodu na godziny

Wynajęcie pracowników i samochodu na godziny: prosta usługa. Klient wynajmuje określoną liczbę pracowników firmy przeprowadzkowej wraz z autem na godziny. 

 Teraz kiedy już wiesz, czym się różnią poszczególne usługi, możesz rozpocząć poszukiwania odpowiedniej firmy przeprowadzkowej.

Firma przeprowadzkowa- od czego zacząć poszukiwania

Poszukiwania firmy przeprowadzkowej należy rozpocząć od określenia własnych potrzeb. Czyli określenia, czego potrzebujemy od danej firmy. Firma przeprowadzkowa świadczy kompleksowe usługi przewożenia przesyłek z punktu A do punktu B w określonym terminie przy udziale odpowiedniej liczby pracowników firmy i urządzeń wspomagających pracę.  Następnie należy szukać wiarygodnej i sprawdzonej firmy przeprowadzkowej. Jak tego dokonać? To proste. Sieć internetowa to skarbnica informacji na każdy temat. W tym na temat firm przeprowadzkowych. Jeśli znajdziesz firmę, która jest zarejestrowana i świadczy usługi, ale nie ma o niej żadnych informacji w Internecie, lepiej odpuść współpracę z nią. Dlaczego? Bo jeśli o kimś nie ma informacji w sieci, to są zazwyczaj dwa powody: 1. Firma dopiero co powstała, 2. Coś z nią jest nie tak. Sprawdź opinie o firmie przeprowadzkowej. Uwzględnij wyszukiwarkę, wizytówkę, fora tematyczne i serwisy społecznościowe. Duża liczba negatywnych opinii nie wróży nic dobrego ze współpracy. Lepiej znaleźć kogoś innego.

Firma przeprowadzkowa- cennik

Nie ukrywajmy, koszty zawsze mają znaczenie i to dla każdego. Odpowiednia firma przeprowadzkowa, cennik musi mieć dopasowany do budżetu klientów. Tania firma przeprowadzkowa oczywiście kusi klientów atrakcyjną ceną, niestety bardzo często jakość świadczonych przez nie usług jest równie niska, co ich ceny. W konsekwencji bardzo często ma miejsce sytuacja, że firma lekceważy zlecenie i nie zjawia się w określonym terminie. Co w takiej sytuacji robi klient? Jeśli ma nóż na gardle, szuka na szybko innej firmy przeprowadzkowej, a ekspresowe usługi są dużo droższe niż standardowe. W konsekwencji oszczędny klient dwa razy traci. Wiele firm oferujących usługi w niskich cenach, nie dba o przewożony załadunek. Może prowadzić to do wystąpienia usterek i zniszczeń, które mogą być nieprzyjemne i kłopotliwe. 

Co wpływa na cennik firm przeprowadzkowych?

Ceny usług przeprowadzkowych firmy wynikają przede wszystkim z wysokich kosztów prowadzonej działalności gospodarczej, wśród których wymienić należy:

  • wydatki związane z ZUS-em,
  • koszty podatkowe,
  • wszystkie koszty zatrudnienia pracowników,
  • koszty ubezpieczeń,
  • opłaty związane z posiadaną flotą samochodów, ich ubezpieczeniami i serwisowaniem,
  • koszty zakupu i serwisowania sprzętu wspomagającego pracę.

Opłaty prowadzenia działalności firmy przeprowadzkowej

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością odprowadzania składek do ZUS. Aktualnie wynoszą przynajmniej około 1500 zł, a od przyszłego roku od 1700 zł. Do tego należy doliczyć koszty podatkowe. Każda firma przeprowadzkowa powinna odpowiednio wynagradzać swoich pracowników. Na nich nie można oszczędzać. To oni tworzą firmę! Ich praca nie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych. Dla wielu pracowników kończy się to przeciążeniami i zwyrodnieniami. Proszę sobie wyobrazić, że jeden pracownik ma do zniesienia 20 kartonów, 15 worków, stolik i 2 krzesła z 4 pietra, a później te same rzeczy trzeba wnieść na 3 piętro. Oznacza to, że musi pokonać w ciągu jednego zlecenia aż … 532 piętra. 

Ubezpieczenia przeprowadzek

Oczywiście, firma przeprowadzkowa powinna posiadać ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie od przenoszonego i przewożonego mienia. Wskazane jest również posiadanie ubezpieczenia od zniszczeń przypadkowych rzeczy wokół tzn. klatki schodowej, wind, szyb w drzwiach itp. Kolejnym istotnym wydatkiem firmy przeprowadzkowej są koszty samochodów ich ubezpieczeń i serwisowania oraz koszty zakupu i serwisowania urządzeń wspomagających pracę pracowników firm przeprowadzkowych, np. dźwigi, wózki z podnośnikiem. To nie są jedyne koszty, jakie wiążą się z prowadzeniem działalności przeprowadzkowej. Kosztów jest znacznie więcej. Wybierając firmę przeprowadzkową, nie należy kierować się ceną. Choć z nią wiąże się jakość świadczonych usług.