Jak wygląda przeprowadzka z książkami mola książkowego? Nietypowo!

Image

Przeprowadzka mola książkowego może być problematyczna dla osób, które wcześniej nie miały okazji przeprowadzać się wraz z ogromną ilością książek. Zaskoczyć może przede wszystkim waga pudełek na przeprowadzki wypełnionych po brzegi książkami. Jak się przeprowadzić z mnóstwem ulubionych książek? O tym poniżej.

Sprawna przeprowadzka z książkami – od czego zacząć?

Sprawna przeprowadzka z książkami wymaga od Ciebie nie tylko odpowiedniego przygotowania, ale również wytrwałości i cierpliwości. Przede wszystkim dlatego, że rozsądne pakowanie znacznej ilości książek o różnych wymiarach wbrew pozorom nie jest proste. Oczywiście nie musisz samodzielnie pakować swojej biblioteki – możesz zlecić to profesjonalnej firmie przeprowadzkowej, która zrobi to za Ciebie. Firmy, takie jak Bezstresowe Przeprowadzki, posiadają w swojej ofercie oprócz typowych usług przeprowadzkowych, również usługi dodatkowe, jak pakowanie rzeczy do przeprowadzki. Jeśli mimo wszystko z jakichś powodów zdecydowałeś się samodzielnie pakować swoje rzeczy, musisz się do tego zabrać odpowiednio wcześnie.

Przeprowadzka z książkami krok po kroku

Przeprowadzka mola książkowego z pozoru nie różni się niczym od standardowej przeprowadzki domu lub mieszkania. No właśnie – z pozoru. Ponieważ duża liczba książek to zdecydowanie inny kaliber niż znaczna liczba chociażby ubrań. Dlatego przeprowadzka mola książkowego wymaga nie tyle posiadania odpowiedniej siły i kondycji fizycznej, ale umiejętności pakowania, co jest wyjątkowo przydatne przy przeprowadzce z dużą liczbą książek. Przeprowadzkę z książkami warto rozpocząć od ustalenia terminu przeprowadzki i planu działania. Pomoże Ci to uniknąć niepotrzebnego stresu, kiedy pojawią się nieplanowane i nieprzewidziane sytuacje. Oczywiście pamiętaj o wybraniu profesjonalnej firmy przeprowadzkowej i ustaleniu z nią warunków przeprowadzki.

Kilka chwil przed przeprowadzką z książkami

Kiedy już masz ustalony i potwierdzony termin przeprowadzki i pozostało Ci jedynie pakowanie do przeprowadzki z książkami, musisz zgromadzić niezbędne przedmioty, w tym oczywiście kartony na przeprowadzki. Dostaniesz je zarówno w sklepach osiedlowych, jak i popularnych marketach budowlanych i z wyposażeniem wnętrz, takich, jak np. Leroy Merlin. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz przewieźć książki w nienaruszonym stanie, kartony muszą być czyste, bez plam, itd. A o to może być ciężko w przypadku kartonów ze sklepów osiedlowych. Niezależnie od tego, oprócz pudełek na przeprowadzki, musisz mieć pod ręką mocną taśmę klejącą – oczywiście odpowiednio szeroką i marker do opisania kartonów.

Jak pakować książki do przeprowadzki?

Oczywiście niezwykle ważnym elementem przeprowadzki jest wiedza na temat tego, jak pakować książki do przeprowadzki. Jeśli myślisz, że zwykłe włożenie książek do poszczególnych kartonów jest zawsze wystarczające – jesteś w błędzie. Może się okazać podczas przewozu, że Twoje książki będą się ocierały o siebie, co wpłynie na jakość okładek. Poza tym, mogą się przesuwać, niszcząc przy tym rogi książek lub nawet prowadzić do zagnieceń kartek. Dlatego na etapie pakowania książek do pudełek, musisz zadać o to, aby książki były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. Co oznacza, że nie może być pomiędzy nimi luzu, a w samym pudełku nie powinno być wolnej przestrzeni. Jeśli taka się pojawi, musisz ją zapełnić, np. wypełniaczami do pudełek lub folią bąbelkową, gąbką, a nawet zwykłymi ścinkami gazet. Jeśli Twoje książki to prawdziwe białe kruki lub po prostu masz do nich sentyment, powinieneś koniecznie zabezpieczyć każdą książkę z oddzielna folią bąbelkową lub specjalnymi osłonkami, które ochronią książki przed pocieraniem się o siebie. Kiedy pudełka zostaną już spakowane, musisz je zakleić folią w taki sposób, aby pudełko nawet podczas dużych wstrząsów, nie otworzyło się.

Oznaczenia pudełek z książkami do przeprowadzki 

Równie ważne jest oznaczenie pudełek z książkami. Dzięki opisaniu poszczególnych kartonów, nie będziesz miał problemów z rozpakowaniem pudełek.

przeprowadzka z książkami

Przewóz książek podczas przeprowadzki w nowe miejsce

Oczywiście nie tylko pakowanie książek jest ważne dla ich bezpieczeństwa. Równie ważny jest odpowiedni przewóz książek. Dlatego kartony z książkami powinny być zapakowane w taki sposób, aby nie miały możliwości przewrócenia się. Im mniej się będą ruszać, tym lepiej dla książek.

5 powodów, dla których nie musisz sam męczyć się z przeprowadzką z książkami

Oczywiście nie musisz się sam męczyć z przeprowadzką z książkami. Wystarczy, że usługę zlecisz doświadczonej firmie przeprowadzkowej. Dlaczego jest to odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie? Ponieważ:

  • oszczędzasz swój czas,
  • nie musisz się martwić, że coś pójdzie nie tak,
  • zapewniasz bezpieczeństwo przewożonym rzeczom.

Jeśli w dalszym ciągu masz wątpliwości, co do tego, czy warto skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej, zadzwoń do Bezstresowe Przeprowadzki, wyjaśnimy Ci, że jest to jedyne rozsądne rozwiązanie.