Przeprowadzka- 12 niezbędników pakowania

Image

Mieszkańcy Warszawy stosunkowo często przeprowadzają się. Przeprowadzka do innego miasta, czy nawet w jego granicach, jest dużym wyzwaniem i wymaga odpowiedniego przygotowania się. Oczywiście najprościej i najbezpieczniej jest zlecić przeprowadzkę sprawdzonej i doświadczonej firmie przeprowadzkowej. Co jeśli planujemy samodzielne pakowanie do przeprowadzki? Musimy się do niej odpowiednio przygotować. Poniżej przedstawiamy 12 produktów, które musi mieć w domu każdy, kto planuje przeprowadzkę.

Kłopotliwa przeprowadzka- jak sobie poradzić?

Przeprowadzka… jak sobie z nią poradzić? Przede wszystkim musisz się do niej odpowiednio przygotować, o tym, jak to zrobić, dowiesz się z naszego artykułu, który znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że im więcej masz rzeczy do przewiezienia, tym trudniejszym wyzwaniem dla Ciebie będzie przeprowadzka. Stres związany z przeprowadzką nie ominie nikogo. Jeśli zależy Ci na czasie, a masz wątpliwości, czy samodzielnie dasz radę się przeprowadzić, nie ryzykuj i skontaktuj się z firmą przeprowadzkową. Warto jednak wiedzieć, jakie pytania zada Ci podczas rozmowy telefonicznej pracownik firmy przeprowadzkowej, o czym dowiesz się z tego artykułu.

Niezbędniki przeprowadzki

Niezbędniki podczas przeprowadzki

Jeśli planujesz samodzielne spakowanie swoich rzeczy, powinieneś mieć w domu pewne niezbędniki, które ułatwią przeprowadzkę. A przy okazji zabezpieczą Twoje skarby w odpowiedni sposób przed uszkodzeniami. Wśród niezbędników znajduje się aż 12 produktów, w tym:

  • kartony,
  • folia bąbelkowa i folia stretch,
  • taśma klejąca, taśma malarska i dyspenser,
  • nożyczki
  • worki i worki próżniowe,
  • woreczki strunowe,
  • marker i etykiety.

Kartony na przeprowadzki

Kartony na przeprowadzki to niezbędnik, o którym trudno nie wspomnieć. Warto zaopatrzyć się w zamykane kartony różnej wielkości. Pudełka do przeprowadzki dostaniesz w firmie przeprowadzkowej, marketach budowlanych oraz osiedlowych sklepach. Przy czym musisz się liczyć z tym, że pudełka ze sklepów osiedlowych mogą być już trochę zużyte i zniszczone. 

Przeprowadzka-folia bąbelkowa jest niezbędna

Folia bąbelkowa jest niezwykle przydatna podczas pakowania się do przeprowadzki. Dobrze zabezpiecza przewożone rzeczy przed uszkodzeniem. Warto kupić rolki folii bąbelkowej o różnej szerokości. Folię bąbelkową dostaniesz m.in. w Obi

Folia stretch- bez niej nie obejdzie się żadna przeprowadzka

Podczas przeprowadzki sprawdza się również owijanie produktów folią stretch. Nie ma przy tym znaczenia, czy wybierzesz czarną, czy bezbarwną folię. Najlepiej owinąć nią większe przedmioty, które wcześniej zostały odpowiednio zabezpieczone, np. folią bąbelkową. Folię stretch możesz kupić online i w marketach budowlanych.

Taśma klejąca i dyspenser

Taśma klejąca jest niezbędna podczas pakowania i każdej przeprowadzi. Wybierz przede wszystkim mocno klejącą taśmę o dużej szerokości. Taśmę klejącą dostaniesz praktycznie wszędzie. Np. w dyskontach spożywczych. Dyspenser z kolei ułatwi Ci pracę z taśmą klejącą. Sprawdza się przede wszystkim przy klejeniu i zabezpieczaniu większych przedmiotów.

Nożyczki

Podczas przeprowadzki trudno obejść się bez nożyczek. Warto przygotować dwie wielkości nożyczek: małe, które sprawdzają się przy mniejszych przedmiotach oraz duże, które doskonale poradzą sobie z przecięciem trudniejszych przedmiotów, w tym kartonów.

Taśma malarska a przeprowadzka

Taśma malarska jest niezastąpiona podczas pakowania mebli. Pozwala zabezpieczyć elementy mebli, które nie powinny być sklejone tradycyjną taśmą klejącą, ponieważ ta może zniszczyć okleinę mebli. Taśmę malarską dostaniesz min. na dziale „męskim” w Carrefourze oraz sklepach budowlanych.

Worki na przeprowadzkę

Worki doskonale sprawdzają się podczas przeprowadzki. Stanowią idealne uzupełnienie kartonów. Nadają się przede wszystkim do pakowania pościeli, firan i zasłon, a także opon. Wybierając worki, zwróć uwagę nie tylko na ich wielkość, ale również na grubość i odporność na uszkodzenia.

Woreczki strunowe

Woreczki strunowe wykorzystasz przy pakowaniu drobiazgów. Strunowe zamknięcie uniemożliwi wydostanie się małych elementów, dzięki czemu masz pewność, że wszystko zabierzesz ze sobą.

Worki próżniowe, które wykorzystasz podczas swojej przeprowadzki

Worki próżniowe idealnie sprawdzają się podczas przeprowadzki. Jeśli nie masz w domu worków próżniowych, dużo tracisz. Dzięki nim nie tylko zabezpieczysz rzeczy, które przewozisz, ale zmniejszysz przy tym ich gabaryty. Gdzie możesz wykorzystać worki próżniowe? Przede wszystkim do pakowania pościeli i odzieży. Worki próżniowe możesz kupić m.in. w sklepie IKEA.

Marker i etykiety podczas przeprowadzki

Marker i etykiety umożliwią Ci opisanie kartonów i worków ze spakowanymi rzeczami. Dzięki nim będziesz wiedzieć, co jest w środku, bez konieczności ich otwierania. 

Jak pakować żeby się spakować do przeprowadzki

Oczywiście zawsze warto poznać sposoby na pakowanie. Przeprowadzka nie musi być traumatycznym doznaniem. Ale zawsze warto skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej, która zrobi to za nas szybciej i bez ryzyka uszkodzeń przewożonych rzeczy. Trzeba tylko wybrać odpowiednią firmę przeprowadzkową.