Przeprowadzka bez strat- jak przewieźć sprzęt RTV?

Image

Przeprowadzka sprzętu RTV sprawia Ci kłopot? Nie jesteś sam. Najczęściej ludzie przeprowadzają się wraz ze sprzętem RTV. W przeciwieństwie do przenoszenia ubrań, transport sprzętu RTV jest niemałym wyzwaniem. Po pierwsze, mało kto trzyma wszystkie elementy z oryginalnego zabezpieczenia sprzętu. A po drugie, nawet jeśli je trzyma, wszyscy mają problem z ponownym zabezpieczeniem sprzętu RTV. Po trzecie, doskonale wiemy, że przygotowanie sprzętu RTV do przeprowadzki nie jest łatwym zadaniem.

Bezproblemowa przeprowadzka ze sprzętem RTV – czy to możliwe?

Bezproblemowa przeprowadzka? To dla wielu osób brzmi jak mrzonka. Formalności związane z przeprowadzką, pakowanie, zabezpieczanie rzeczy, a także zmiana przyzwyczajeń… to wszystko wywołuje stres i obawy. Dodatkowo zdecydowana większość osób planujących przeprowadzkę chce przenieść się wraz ze sprzętem RTV. Przypominamy, że skrót RTV pochodzi od Radio i TV. Czyli do sprzętu RTV zalicza się przede wszystkim telewizory i radioodbiorniki. Choć nie tylko. Z uwagi na gabaryty współczesnych telewizorów, ich delikatność oraz ryzyko uszkodzenia w transporcie, wiele osób obawia się ich przewożenia. Tymczasem przeprowadzka ze sprzętem RTV bez strat i zniszczeń jest jak najbardziej możliwa. Wystarczy tylko się do niej odpowiednio przygotować.

Bezpieczna przeprowadzka sprzętu RTV – jak to zrobić?

Przygotowując się do przeprowadzki wraz ze sprzętem RTV musisz się odpowiednio do niej przygotować. Nie zostawiaj pakowania na ostatnią chwilę. Mimo, iż w przeciętnym domu nie ma zbyt wielu sprzętów RTV, to ich pakowanie jest czasochłonne. Przede wszystkim zastanów się, czy Twój sprzęt RTV w ogóle zmieści się do samochodu, którym planujesz przewieźć rzeczy. Jeśli posiadasz telewizor 50” i jeździsz małym coupé, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie przewieziesz nim swojego TV. W takiej sytuacji możesz pożyczyć samochód od znajomego lub zlecić przeprowadzkę firmie przeprowadzkowej. Kolejną rzeczą, o której musisz pomyśleć są zabezpieczenia sprzętu RTV. Każda sprawdzona firma przeprowadzkowa powie Ci, że bezpieczny transport sprzętu RTV wiąże się z odpowiednimi zabezpieczeniami, dzięki którym Twój sprzęt dotrze w całości do celu.

Pomysły na przeprowadzkę sprzętu RTV

Niezależnie od tego, czy przewieziesz sprzęt RTV samodzielnie, czy zlecisz przeprowadzkę firmie przeprowadzkowej, sprzęt musi być odpowiednio zabezpieczony. Oczywiście w przypadku zlecenia przeprowadzki firmie Bezstresowe przeprowadzki, możesz wybrać opcję pakowania sprzętu przez pracowników firmy przeprowadzkowej, co będzie wiązało się z dodatkowym, aczkolwiek stosunkowo niskim kosztem. Jeśli chcesz sam spakować sprzęt RTV do przeprowadzki, powinieneś mieć pod ręką kilka przydatnych rzeczy, dzięki którym Twój sprzęt będzie odpowiednio zabezpieczony. 

Kartony

Podstawową rzeczą, która jest Ci potrzebna do spakowania sprzętu RTV podczas transportu pod nowy adres są kartony do przeprowadzki. Najlepiej jeśli są to oryginalne pudełka zapewnione przez producenta, w które zapakowany był kupiony w sklepie telewizor lub inny sprzęt RTV. Karton będzie wówczas idealnie dopasowany do rozmiaru sprzętu. Czyli nie będzie ani za duży, ani za mały. Oczywiście jeśli nie masz już pudełka, w którym producent umieścił sprzęt RTV, możesz kupić lub wziąć z osiedlowego sklepu jakiekolwiek inne pudełko, w które zmieści się Twój sprzęt. 

Folia bąbelkowa i stretch

Folia bąbelkowa i folia stretch są niezastąpione podczas przeprowadzki sprzętu RTV. Dlaczego? Ponieważ folia bąbelkowa zabezpieczy delikatny sprzęt RTV przed uszkodzeniami, a folia stretch owinie karton w taki sposób, że nic się z niego nie wydostanie bez Twojej woli.

Styropian

Podczas przeprowadzki sprzętu RTV doskonale sprawdza się styropian. Jest lekki i znakomicie zabezpiecza sprzęt RTV przed zarysowaniami i większymi uszkodzeniami. Najlepiej jeśli będzie to styropian, który otaczał sprzęt RTV wtedy, kiedy odbierałeś go od sprzedawcy. Jeśli nie masz styropianu, ratunkiem dla Ciebie i Twojego sprzętu będą narożniki styropianowe, które skutecznie zabezpieczają sprzęt RTV. Możesz kupić również narożniki polietylenowe. Zarówno narożniki styropianowe, jak i polietylenowe kupisz m.in. na Allegro.

Wypełniacze

Innym rozwiązaniem, które jest przydatne podczas przeprowadzki sprzętu RTV są wypełniacze do pudełek. Dostaniesz je m.in. w sklepie Neopak. Niestety wypełniacze posiadają oprócz wielu zalet, takich jak np. zapewnienie sprzętom RTV podstawowej ochrony, możliwość wielokrotnego użytku, również pewne wady. Wśród największych wad wypełniaczy do kartonów wymienić należy niską ochronę delikatnych i wrażliwych na uszkodzenia przedmiotów. Co oznacza, że wypełniacze nie zapewnią Ci aż takiej ochrony jak styropian.

Oddzielne worki na kable

Oddzielne worki na kable przydadzą się podczas każdej przeprowadzki. Dzięki nim wtyczki nie porysują i nie uszkodzą delikatnej i podatnej na zarysowania obudowy sprzętu RTV, jak i ekranu. Poza tym będziesz miał wszystkie kable w jednym miejscu, tj. worku. Pamiętaj o oznaczeniu kabli, czyli który kabel jest do którego sprzętu.

Jak firma przeprowadzkowa przewozi sprzęt RTV?

Najlepszym sposobem na przewiezienie sprzętu RTV jest skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej. Pracownicy firmy przeprowadzkowej delikatnie wyciągają lub zdejmują sprzęt RTV ze ściany lub innego miejsca. Następnie oddzielają kable, które wkładają do oddzielnego worka. W dalszej kolejności pracownicy zabezpieczają sprzęt przed zarysowaniami i uszkodzeniami. Potem wkładają do odpowiednio kartonu na przeprowadzkę i oklejają pudełko. Pracownicy firmy przeprowadzkowej doskonale wiedzą w jaki sposób zabezpieczyć przewożone materiały. Poza tym dobra firma przeprowadzkowa ma wykupione ubezpieczenie właśnie na takie sytuacje. Dlatego przed wyborem firmy przeprowadzkowej, dowiedz się, czy firma posiada ubezpieczenie na powierzone mienie. Firma Bezstresowe przeprowadzki posiada ubezpieczenie na kwotę do 100 000 zł.