Przeprowadzka do Warszawy na studia

Image

Przeprowadzka do Warszawy na studia czeka tych, którzy zdecydowali się przenieść na dłużej do stolicy. Wszakże dojazd do Warszawy z odległych części Polski może być dość kłopotliwy. Jeśli studencie nie wiesz, jak zorganizować przeprowadzkę do Warszawy, koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem.

Warszawa – stolica i nie tylko

Warszawa to stolica Polski i województwa mazowieckiego. To również największe miasto w kraju. Dla wielu jest spełnieniem marzeń. Ponieważ wiele osób pokłada nadzieje z przeprowadzką do Warszawy, licząc, że tutaj rozpocznie nowe życie, które będzie opływało w luksusy. Chociaż młodzi ludzie częściej niż o luksusach myślą o wolności i życiu nocnym.

Zalety przeprowadzki do Warszawy na studia

Oczywiście przeprowadzka do Warszawy na studia ma wiele zalet. Po pierwsze, Warszawa oferuje studentom znakomite uczelnie wyższe, w których wykładają cenieni w kraju wykładowcy. W Warszawie znajduje się między innymi:

  • Uniwersytet Warszawski,
  • Szkoła Główna Handlowa,
  • Politechnika Warszawska,
  • Wyższa Szkoła Gospodarstwa Wiejskiego.
  • Warszawski Uniwersytet Medyczny,
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego,
  • Akademia Leona Koźmińskiego.

Po drugie, w stolicy zlokalizowane są siedziby znacznej części największych w kraju przedsiębiorstw. Co oznacza, że studia w Warszawie dają możliwość odbycia praktyk w cenionych firmach. Poza tym, to również możliwość podjęcia zatrudnienia podczas studiów lub bezpośrednio po nich. Kolejną zaletą studiów w Warszawie jest bogata oferta atrakcji i walorów turystycznych. Warszawa to również doskonała komunikacja i połączenie PKP z największymi miastami w kraju. Oczywiście Warszawa posiada dwa lotniska – Lotnisko Chopina w Warszawie na Okęciu oraz Modlin.

Wady przeprowadzki do Warszawy na studia

Niestety studiowanie w Warszawie ma pewne wady. Po pierwsze, stolica wiąże się z wieloma pokusami. Po drugie, koszty życia w Warszawie są bardzo wysokie. Aktualnie trudno wynająć kawalerkę za 2000 zł/mc. Mimo wszystko uważamy, że warto podjąć wyzwanie i przeprowadzić się do Warszawy na studia.

Jak zorganizować przeprowadzkę do Warszawy na studia

Aby zorganizować przeprowadzkę do Warszawy na studia, należy się do niej odpowiednio przygotować. Tylko wtedy można mieć pewność, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Czyli bez niepotrzebnych stresów i przykrych niespodzianek.

Przeprowadzka – plan działania

Najważniejszy jest plan działania. Co oznacza, że należy napisać poszczególne działania, które musimy zorganizować. Czyli np. wśród nich wymienić należy: napisanie wszystkich rzeczy, które planujemy przeprowadzić, wyznaczenie terminu przeprowadzki, zgromadzenie niezbędnych akcesoriów, które będą nam potrzebne do spakowania się, wreszcie sam termin pakowania się oraz podjęcie decyzji, czy przeprowadzamy się sami, czy stawiamy na współpracę z firmą przeprowadzkową. Więcej na temat niezbędników pakowania przeczytasz tutaj.

Jak się spakować?

Niezależnie od tego, czy wybierasz przeprowadzkę na własną rękę, czy wolisz powierzyć przeprowadzkę firmie przeprowadzkowej, musisz się spakować. Pamiętaj o zabezpieczeniu najważniejszych rzeczy. Koce, pościel, czy płaszcze, możesz z powodzeniem włożyć do worków foliowych. Natomiast książki warto umieścić w kartonach. Oczywiście pamiętaj o zabezpieczeniu książek. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Współpraca z firmą przeprowadzkową

Współpraca z firmą przeprowadzkową jest w rzeczywistości tańszym i z pewnością bezpieczniejszym rozwiązaniem. Wystarczy wybrać profesjonalną firmę przeprowadzkową, taką jak Bezstresowe Przeprowadzki. Na naszym blogu poznasz 11 powodów, dla których warto współpracować z nami. Wystarczy, że klikniesz tutaj.