Przeprowadzka na każdą kieszeń. 7 niezawodnych sposobów na zmniejszenie kosztów przeprowadzki

Image

Stres związany z przeprowadzką nie ominie nikogo. Obawy przed przeprowadzką dotyczą przede wszystkim pakowania, organizacji przeprowadzki, jak i samej ceny przeprowadzki. Oczywistym jest, że przeprowadzka wiąże się z pewnymi kosztami. Ale możesz w prosty sposób obniżyć poniesione na nią wydatki. Jak tego dokonać? Musisz poznać nasze sprawdzone triki na przeprowadzkę, o których piszemy poniżej.

Przeprowadzka bez stresu- czyli założenia przeprowadzki od A do Z

Przeprowadzka bez stresu i bez zbędnych kosztów jest możliwa. Musisz jednak w odpowiedni sposób się do niej przygotować. Najlepszym wyjściem jest rozpoczęcie organizacji przeprowadzki już kilka tygodni przed planowanym dniem przewiezienia rzeczy. Dlaczego? Ponieważ przez te kilka tygodni będziesz w stanie bez nerwów zorganizować wszystkie niezbędne rzeczy do przeprowadzki. Zorientujesz się również, czy w ogóle samodzielne pakowanie i przeprowadzka jest dla Ciebie. To znaczy, będziesz miał wystarczająco dużo czasu na przekonanie się na własnej skórze, czy możesz zorganizować samodzielnie przeprowadzkę, czy jednak powinieneś skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. A współpraca z nią ma wiele zalet.

.

Przeprowadzka vs budżet- jak obniżyć koszty przeprowadzki

Cena za przeprowadzkę nie musi być bardzo wysoka. Przede wszystkim musisz wiedzieć, jak się przygotować do przeprowadzki. A przeprowadzka do nowego mieszkania przebiega wieloetapowo, o czym piszemy tutaj. Warto również podjąć pewne kroki, dzięki którym zmniejszysz koszty przeprowadzki w zauważalny sposób. Jak tego dokonać? Możesz postawić na:

  • porządki przed przeprowadzką, 
  • samodzielne pakowanie, 
  • wypożyczenie kartonów na czas przeprowadzki, 
  • odpowiedni samochód do przeprowadzki, 
  • zabezpieczenie rzeczy przed zniszczeniem, 
  • odpowiedni sposób pakowania,
  • przeprowadzkę w krótkim czasie. 

Porządki przed przeprowadzką

Porządki przed przeprowadzką to najprostszy sposób na obniżenie kosztów samej przeprowadzki. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zmniejszając liczbę rzeczy do przeprowadzki zmniejszają się również koszty poniesione na zakup kartonów i worków na przeprowadzki, a także koszty poniesione na przewóz rzeczy. Im więcej masz rzeczy do przewiezienia, tym większy samochód jest Ci potrzebny. A jeśli korzystasz z firmy przeprowadzkowej, większa ilość rzeczy wpływa na wydłużenie odbioru i przewozu rzeczy, co wpływa na ostateczny koszt przeprowadzki. Co w konsekwencji oznacza, że w celu zmniejszenia kosztów przeprowadzki, powinieneś pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. W jaki sposób tego dokonać? Możesz sprzedać lub wyrzucić zbędne rzeczy.

Samodzielne pakowanie- przeprowadzka na własną rękę

Samodzielne pakowanie jest kolejnym sposobem na obniżenie kosztów przeprowadzki. Firma przeprowadzkowa pobiera opłaty za pakowanie rzeczy do przeprowadzki. Jeśli samodzielnie spakujesz rzeczy i przedmioty, które chcesz przewieźć, z pewnością obniżysz koszty przeprowadzki. Ale czy poświęcając swój czas na samodzielne pakowanie, w rzeczywistości nie stracisz na tym? 

W co pakować podczas przeprowadzki?

Niezawodnym sposobem na zmniejszenie kosztów przeprowadzki jest umiejętne pakowanie się. Co rozumiemy przez umiejętne pakowanie? Rozumiemy pakowanie w taki sposób, aby rzeczy do przewiezienia zajmowały jak najmniej miejsca. Jednym słowem, musisz wiedzieć w co się pakować. Przeprowadzka wówczas będzie tańsza. Doskonale sprawdzą się worki próżniowe, dzięki którym zmniejszysz wielkość przewożonych rzeczy. Idealnie nadają się do pakowania pościeli, koców, kożuchów i płaszczy. Warto kupić worki próżniowe różnej wielkości, dzięki temu optymalnie wykorzystasz przestrzeń.

Wypożyczenie kartonów na czas przeprowadzki

Wypożyczenie kartonów na czas przenoszenia się pod nowy adres to niecodzienny pomysł na zminimalizowanie kosztów przeprowadzki. Nie musisz zatem wydawać pieniędzy na zakup wielu kartonów na przeprowadzki. Możesz je wypożyczyć, np. od firmy przeprowadzkowej. Wiadomo, że podczas przeprowadzki są niezbędne różne kartony do pakowania. Przeprowadzka będzie tańsza, jeśli weźmiesz je z osiedlowego sklepu spożywczego.  

Odpowiedni samochód do przeprowadzki

Odpowiedni samochód do przeprowadzki to podstawa sprawnego i taniego przeprowadzania się. Przeprowadzka bez samochodu dostawczego lub typu bus jest problematyczna. Niestety niewiele osób posiada taki samochód, dlatego przeprowadzka na własną rękę w takim przypadku przebiega zazwyczaj wieloetapowo. Co generuje dodatkowe koszty. Jeśli chcesz obniżyć koszty przeprowadzki, możesz wypożyczyć na określoną liczbę godzin lub dni samochód na przeprowadzki, np. od firmy przeprowadzkowej. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwi Ci przeprowadzkę, ale również obniży jej koszty. 

Zabezpieczenie przed zniszczeniem 

Zabezpieczenie przed zniszczeniem również stanowi sposób na zmniejszenie kosztów przeprowadzki. Przecież jeśli coś się potrzaska, musisz kupić nowe. Dlatego ważne jest właściwe pakowanie przed przeprowadzką. Przydatna będzie między innymi folia stretch i folia bąbelkowa, którą kupisz np. w OBI

Szybka przeprowadzka w jeden dzień- czy to możliwe?

Szybka przeprowadzka w jeden dzień jest do zrobienia. O ile przeprowadzasz się do nieruchomości zlokalizowanej w promieniu 200 km. Jeśli przeprowadzasz się z jednego krańca Polski na drugi… może być pewien problem z przeprowadzką w tak krótkim czasie. To, czy będziesz w stanie przeprowadzić się w jeden dzień zależy również od tego, czy posiadasz wszystkie niezbędne do przeprowadzki rzeczy, o których pisaliśmy tutaj. Niemniej jednak jeśli marzy Ci się szybka przeprowadzka, Warszawa, pomimo swojej wielkości i korków temu sprzyja.