Przeprowadzka od rodziców – poczuj studencie zew wolności!

Image

Przeprowadzka od rodziców to ważna chwila w życiu każdego człowieka. Zyskujemy pewną wolność i samodzielność. Koncentrując się na samodzielnym mieszkaniu, wiele osób zapomina o tym, aby dobrze zorganizować przeprowadzkę. A to klucz do sukcesu. Przecież nie chcesz, aby pierwszy dzień w nowym domu był dla Ciebie udręką i powodem do zdenerwowania?

A co na to statystyki – czyli przeprowadzka od rodziców po studiach w liczbach

Statystyki mówią, że prawie połowa młodych ludzi w Polsce mieszka z różnych powodów na garnuszku rodziców. Faktem jednak jest, że odsetek społeczeństwa pomiędzy 25 a 32 rokiem życia w Polsce, mieszkający z rodzicami, zmniejsza się z roku na rok. Mimo wszystko zmiany te są małe. W 2015 r. 45,7% osób w tym wieku mieszkało z rodzicami, w 2016 r. z rodzicami mieszkało niewiele mniej osób, ponieważ aż 45,5% społeczeństwa pomiędzy 25 a 32 rokiem życia. Natomiast w 2017 r. odsetek społeczeństwa w wieku pomiędzy 25 a 32 rokiem życia wyniósł już 44,7%. I w dalszym ciągu odsetek ten utrzymuje się na zbliżonym poziomie. Dlaczego młodzi ludzie wciąż mieszkają z rodzicami? Przede wszystkim ze względów finansowych.

Dlaczego myślisz o przeprowadzce od rodziców?

Jednak nic tak nie pociąga młodego człowieka, jak samodzielne mieszkanie. Samodzielność, nowe życie, to marzenie każdego studenta. Teraz kiedy zbliża się koniec studiów i wkrótce pojawi się tytuł naukowy przed Twoim nazwiskiem, nadszedł również czas żebyś pomyślał, co dalej. Wielu studentów zastanawia się, czy po studiach mieszkać dalej z rodzicami, czy jednak lepiej iść na swoje. Ty zapewne też. Jeśli uważasz, że samodzielne mieszkanie jest dla Ciebie i czeka Cię przeprowadzka, musisz się do niej odpowiednio przygotować. 

Przeprowadzka od rodziców – dlaczego warto mieszkać samemu?

Lista zalet samodzielnego mieszkania jest długa. Mieszkanie bez rodziców, nawet tych cudownych, wyrozumiałych i na czasie, to duża wygoda i swoboda. A dla znacznej części młodych ludzi po studiach to luksus, o którym marzą. Wyobraź sobie… robisz w domu, co chcesz, kiedy chcesz i nie musisz się niczym oraz nikim przejmować. Prawie niczym. Bo samodzielne mieszkanie to jednak wzięcie odpowiedzialności za siebie i swoją przyszłość. Własne mieszkanie to nauka dyscypliny i dobrego zorganizowania. Jednak przeprowadzka od rodziców do nowego domu to również doskonała okazja do sprawdzenia tego, czy jesteśmy dojrzali i potrafimy o siebie zadbać.

Przeprowadzka od rodziców

Wynajmować czy kupić? Oto jest pytanie!

Jeśli planujesz przeprowadzkę od rodziców, a dokładniej wyprowadzkę z rodzinnego domu, zastanów się, czy chcesz wynajmować mieszkanie, czy jednak stawiasz na swoje mieszkanie. Każda z powyższych opcji ma swoje wady i zalety. Kiedy już podejmiesz decyzję dotyczącą mieszkania lub domu, czas zorganizować przeprowadzkę. Pamiętaj, że dzięki odpowiedniej organizacji przeprowadzki, oszczędzisz sobie nerwów i stresów. 

Plan przeprowadzki – przeprowadzka od rodziców krok po kroku

Przeprowadzka to nie takie hop – siup. Dlatego powinieneś mieć przygotowany plan przeprowadzki, który pomoże Ci przejść przez przeprowadzkę bezstresowo. W planie przeprowadzki obowiązkowymi pozycjami jest przygotowanie listy rzeczy do przewiezienie, wybór terminu przeprowadzki, a także wybór firmy przeprowadzkowej, przygotowanie rzeczy, które wykorzystasz podczas pakowania, samo spakowanie rzeczy, no i przeprowadzka.

Lista rzeczy do przewiezienia

Wbrew pozorom lista rzeczy do przewiezienia ułatwia przeprowadzkę. Nawet nie myśl o tym, aby z niej zrezygnować. Dlaczego lista rzeczy do przewiezienia podczas przeprowadzki jest ważna? Pomoże ustalić Ci czas, jaki musisz poświęcić na spakowanie się, określić wielkość samochodu, którym przewiezione zostaną rzeczy, a nawet liczbę osób, która będzie przeprowadzać Cię. Pamiętaj, że każda dobra firma przeprowadzkowa zapyta Cię o liczbę i rodzaj rzeczy do przeprowadzenia. 

Ustalenie terminu przeprowadzki

Kolejnym etapem organizacji przeprowadzki jest ustalenie terminu przeprowadzki. Powinieneś określić, kiedy właściwie chcesz się przeprowadzić. Weź pod uwagę obecność różnych świąt i dni wolnych od pracy. Termin przeprowadzki powinieneś znać dzwoniąc do firmy przeprowadzkowej. 

Wybór firmy przeprowadzkowej

Wybór firmy przeprowadzkowej to kolejny etap organizacji przeprowadzki do nowego gniazdka. Na rynku istnieje wiele firm przeprowadzkowych, ale nie każda firma przeprowadzkowa działa profesjonalnie. Tymczasem profesjonalna firma przeprowadzkowa gwarantuje Ci przeprowadzkę bez stresu. O tym, jak wybrać dobrą firmę przeprowadzkową przeczytasz tutaj.

Zgromadzenie niezbędników pakowania do przeprowadzki

Jeśli dokonasz już wyboru firmy przeprowadzkowej, musisz zgromadzić tzw. niezbędniki pakowania do przeprowadzki. Czyli rzeczy, które będą Ci potrzebne podczas pakowania się. Oczywistym jest, że do pakowania rzeczy potrzebne będą kartony na przeprowadzki, ale również worki i taśma klejąca. Dostaniesz je w każdym sklepie budowlanym, np. OBI i hipermarketach, typu Carrefour. Takich niezbędników jest jednak więcej. O tym, jakie rzeczy przydają się do pakowania dobytku, który zamierzamy przeprowadzić możesz poczytać tutaj.

Spakowanie rzeczy, które trzeba przeprowadzić od rodziców

Najtrudniejszym etapem przeprowadzki jest pakowanie rzeczy do przewiezienia pod nowy adres. O ile z pakowaniem ubrań i bibelotów możesz nie mieć problemów, o tyle problematyczne zawsze są meble i sprzęt RTV/AGD. Pracownicy firmy przeprowadzkowej posiadają doświadczenie w pakowaniu mebli, tak, aby nie uległy one zniszczeniu podczas przeprowadzki. Warto powierzyć im to zadanie!

Przeprowadzka od rodziców

Jeśli już wszystko jest gotowe i wybiła godzina przeprowadzki, nie pozostaje Ci nic innego, jak wyruszyć w dalszą drogę i rozpocząć życie w nowym miejscu.