Przeprowadzka w majówkę? To doskonały pomysł!

Image

Przeprowadzka w majówkę? Czemu nie! Wiele osób majówkę kojarzy przede wszystkim z wyjazdami i krótkimi urlopami. Inni z kolei podczas majówki odpoczywają lub korzystają z atrakcji turystycznych w mieście. Tymczasem my zapewniamy, że majówka to doskonały pomysł na przeprowadzkę!

Majówka? Czas na przeprowadzkę!

Majówka to idealny moment na odpoczynek. Im dłuższy weekend, tym lepiej dla naszego dobrego samopoczucia i regeneracji sił witalnych. Nie ma znaczenia, czy spędzasz majówkę w mieście, na wsi, na Mazurach, nad morzem, czy w górach. Każda opcja brzmi ciekawie. Ale, jak doskonale wiemy, czasami nasze plany życiowe nie sprzyjają odpoczynkowi. W końcu pewne rzeczy same się nie zrobią. Chyba, że zlecisz je Bezstresowym przeprowadzkom

Jeśli planujesz przeprowadzkę i wahasz się, kiedy ją zrobić, sugerujemy, że warto skorzystać z okazji i wykorzystać długi urlop majówkowy na przeprowadzkę.

Bezstresowa przeprowadzka w majówkę

Przeprowadzka w majówkę – plusy i minusy

Przeprowadzka w majówkę w naszej opinii to idealny moment na podjęcie tego typu działań. Z pewnością przeprowadzka w długi weekend majowy ma wiele plusów. 

Zalety przeprowadzki w majówkę

Najważniejszym plusem przeprowadzki w majówkę jest większa ilość wolnego czasu, który możesz przeznaczyć na czynności związane z przeprowadzką. Większą część społeczeństwa w tygodniu ograniczają godziny pracy. Ciebie zapewne też. Jeśli chcesz się przeprowadzić, wszystko musisz organizować po pracy lub brać wolne na ten cel. A wiadomo, że przełożony nie jest szczęśliwy, kiedy pracownik bierze wolne, poza tym automatycznie masz mniej dni wolnych w danym roku. Wybierając przeprowadzkę w majówkę, nie musisz brać urlopu. Możesz bez stresu pakować się i organizować wszystko, co związane z przeprowadzką w dowolnych godzinach w ciągu dnia. Kolejnym atutem przeprowadzki w majówkę jest… brak korków! Zapewne większa część lokalnej społeczności skorzysta z okazji i wyjedzie gdzieś na krótki urlop. Poza tym ludzie nie jeżdżą do pracy, więc siłą rzeczy na ulicach będzie luźniej. Do tego, Twoi sąsiedzi nie będą mieli pretensji o hałas i tłuczenie się. 

Przeprowadzka podczas majówki – wady

O ile w przypadku zalet przeprowadzki w majówkę można wymienić ich sporo, o tyle w przypadku wad, jest właściwie jedna – nie masz urlopu. Poświęcając te kilka dni wolnego w okresie majówki rezygnujesz świadomie z krótkiego urlopu. Ale coś za coś. 

Jak zorganizować przeprowadzkę w majówkę?

Jeśli planujesz przeprowadzkę w majówkę, masz niewiele czasu na zorganizowanie wszystkiego, dlatego musisz działać. 

Przeprowadzka w majówkę- plan działania

Planując przeprowadzkę musisz mieć plan działania. To niezbędne niezależnie od tego, czy planujesz przeprowadzkę w majówkę, czy w innym terminie. Zastanów się w szczególności, czy zamierzasz samodzielnie przewozić wszystkie rzeczy, czy jednak stawiasz na współpracę z firmą przeprowadzkową. Jeśli chcesz wszystko zrobić samodzielnie, czeka Cię jeszcze więcej pracy.

Firma przeprowadzkową dla bezstresowej przeprowadzki

Firma przeprowadzkowa pomoże Ci szybko i sprawnie przeprowadzić się w nowe miejsce. Warto wybrać doświadczoną i sprawdzoną firmę przeprowadzkową, która może pochwalić się pozytywnymi opiniami wśród klientów. O tym, jak szukać dobrej firmy przeprowadzkowej, przeczytasz tutaj. Pamiętaj, że firma przeprowadzka ma swoje zlecenia, dlatego nie warto zostawiać kontaktu z nią na ostatnią chwilę. Zanim jednak zadzwonisz do firmy przeprowadzkowej, musisz wiedzieć kilka rzeczy, o które z pewnością zapyta Cię pracownik firmy przeprowadzkowej. Jakie to pytania? O tym przeczytasz w innym artykule na naszym blogu. 

Zgromadzenie pudełek na przeprowadzki

Zgromadzenie pudełek na przeprowadzki to ważna kwestia. Są niezbędne dla szybkiego i sprawnego przeprowadzenia Twoich rzeczy. Oprócz kartonów i pudełek zaopatrz się przede wszystkim w: 

  • worki, 
  • taśmę klejącą, 
  • folię bąbelkową,
  • folię stretch.

Przydatne będą również wypełniacze do pudełek oraz szeroka folia. Jeśli masz jeszcze oryginalne pudełka po sprzęcie RTV i AGD, to dobry czas na ich odnalezienie i przygotowanie. Pamiętaj, że w majówkę część sklepów jest zamknięta, markety są czynne zazwyczaj w skróconych godzinach tylko 2 maja, czyli w poniedziałek. Dodatkowo przed samą majówką w sklepach będą wielkie kolejki. Dlatego organizację niezbędników przeprowadzki zacznij odpowiednio wcześniej. 

Sprawna przeprowadzka – pozbycie się niepotrzebnych rzeczy 

Kolejną rzeczą, którą warto zrobić podczas przeprowadzki, jest pozbycie się niepotrzebnych rzeczy. Nie ma sensu przenosić się wraz ze sprzętem i innymi rzeczami, których chcesz się pozbyć. Niepotrzebnie stracisz czas na ich pakowanie i przewiezienie. Poza tym zagracą Ci nowe lokum.

Pakowanie do przeprowadzki

Pakowanie do przeprowadzki jest problemem dla większej części społeczeństwa. Jest męczące, stresujące i nużące. Gorsze wydaje się być tylko rozpakowywanie przewiezionych rzeczy. Na szczęście podczas majówki będziesz miał więcej czasu na ogarnięcie tego tematu. Dużą trudnością dla większej części naszych klientów jest pakowanie i odpowiednie zabezpieczenie sprzętu AGD, RTV oraz mebli. Wielu klientów nie wie w jaki sposób spakować i przewieźć meble, aby się nie zniszczyły w trakcie transportu. Pracownicy Bezstresowych przeprowadzek mają duże doświadczenie w tym zakresie i pomogą Ci z tym problemem.

Przeprowadzka do nowego miejsca

Przeprowadzka do nowego miejsca to ważna chwila. Coś się kończy, coś się zaczyna. Bezproblemowa i bezstresowa przeprowadzka to połowa sukcesu. Dlatego zadbaj o to, aby przebiegała ona bez zakłóceń.

Kto planuje przeprowadzkę w majówkę, ręka w górę!