Przeprowadzka z niemowlakiem

Image

Przeprowadzka z niemowlakiem to duże wyzwanie dla całej rodziny. Nowe miejsce – nowe lęki. Do tego dochodzi obawa o adaptację dziecka w nowym lokum. Jakby tego było mało, niemowlak posiada mnóstwo rzeczy, które są potrzebne zawsze i wszędzie.

Jak się przeprowadzić z niemowlakiem i nie zwariować? O tym poniżej!

Niemowlak i przeprowadzka – czy to się w ogóle uda?

Niemowlak i przeprowadzka brzmi abstrakcyjnie? Niekoniecznie tak musi być. Musisz jednak dobrze się przygotować do przeprowadzki. Im będziesz lepiej zorganizowany, tym łatwiej pójdzie Ci przeprowadzka z niemowlakiem. Weź również pod uwagę, że przeprowadzka z małym dzieckiem zajmie Ci nieco więcej czasu niż przeprowadzka osób dorosłych, dlatego zacznij wszystko organizować wystarczająco wcześnie. I pamiętaj… nie panikuj, nie stresuj się, nie denerwuj. Zdenerwowany człowiek w stresie popełnia więcej błędów. 

Przeprowadzka z noworodkiem

Przeprowadzka z noworodkiem wbrew pozorom nie jest taka straszna. Generalnie, im niemowlę mniejsze, tym mniej z nim problemów podczas przeprowadzki.Noworodek dużo śpi nie tylko w ciągu nocy, ale również w ciągu dnia, nie przemieszcza się, nie szuka kompana do zabaw. Potrzebuje głównie odpowiednich warunków do snu, czystej pieluszki i pełnego brzuszka. Dlatego Ty masz więcej czasu na ogarnianie tematu.

Bezstresowa przeprowadzka z niemowlakiem

Przeprowadzka z niemowlakiem jest już nieco bardziej problematyczna. Wszystko zależy od tego, jakie jest Twoje dziecko. Jeśli jest absorbujące lub już czworakuje, przeprowadzka z niemowlakiem będzie trochę bardziej skomplikowana. Co nie oznacza, że będzie traumatycznym wydarzeniem w Twoim lub dziecka życiu.

Przeprowadzka z niemowlakiem – jak zorganizować?

Najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej, dzięki czemu nie będziesz się stresować wynoszeniem rzeczy z domu i ich przewozem. Natomiast firma przeprowadzkowa zajmie się Twoimi rzeczami, a Ty będziesz mógł się skoncentrować na dziecku. Jest jeszcze jedna możliwość – możesz zlecić firmie przeprowadzkowej również pakowanie rzeczy do przeprowadzki. 

Bezstresowa przeprowadzka z niemowlakiem

Lista obowiązków podczas przeprowadzki z niemowlakiem

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na współpracę z firmą przeprowadzkową, czy też samodzielnie przewieziesz swoje rzeczy, musisz działać zgodnie z planem. Najlepiej jeśli przygotujesz sobie listę obowiązków do podziału na każdego członka rodziny. Pomoże Ci to ogarnąć organizację przeprowadzki i uniknąć opóźnień. 

Przygotowania do przeprowadzki

Przygotowania do przeprowadzki rozpocznij od zgromadzenia niezbędników do przeprowadzki, dzięki którym przeprowadzisz się bez problemu. A przy okazji unikniesz problemów ze zniszczonymi w trakcie transportu rzeczami. Wśród rzeczy, które są niezastąpione podczas przeprowadzki wymienić należy przede wszystkim:

  • folię bąbelkową,
  • folię stretch,
  • kartony,
  • marker i etykiety,
  • nożyczki,
  • taśmę klejącą, 
  • taśma malarskę i dyspenser,
  • woreczki strunowe,
  • worki i worki próżniowe.

Więcej na temat niezbędników przeprowadzki piszemy tutaj.

Przejrzyj swoje rzeczy

Kolejnym krokiem, który powinieneś wykonać jest przejrzenie wszystkich rzeczy, które planujesz przeprowadzić w nowe miejsce. Prawdopodobnie znajdzie się sporo rzeczy, które są zbędne. Jeśli Twoje dziecko ma kilka miesięcy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że z części ubranek i niechodków już wyrosło, a niektóre zabawki przestały być dla niego ciekawe. Co wtedy? Możesz się ich pozbyć. Czyli możesz je na przykład wyrzucić. Lub jeśli masz nieco więcej czasu, możesz te rzeczy po prostu sprzedać. Inną możliwością jest oddanie niepotrzebnych rzeczy bardziej potrzebującym, np. rodzicom ukraińskim, które przyjechały do Polski bez niczego.

Jak się spakować do przeprowadzki z niemowlakiem?

Pakowanie do przeprowadzki z niemowlakiem rozpocznij od spakowania rzeczy, których nie chcesz się pozbyć, ale są Ci na ten moment niepotrzebne. Następnie spakuj rzeczy do kartonów i worków próżniowych. Pamiętaj jednak, aby odłożyć do jednego miejsca rzeczy dla niemowlaka, które będą Ci niezbędne również w trakcie przeprowadzki: pieluszki, chusteczki nawilżające, ulubiona zabawka, kocyk, jedzenie, etc. 

Sprzęt i meble zostaw na koniec. Więcej informacji na temat tego, jak się spakować do przeprowadzki znajdziesz tutaj. Pamiętaj również o odpowiednim zabezpieczeniu sprzętu RTV i AGD. Nie zapomnij o opisie pudełek do przeprowadzki. Ułatwi Ci to rozpakowanie rzeczy, jak już dojadą do punktu docelowego.

Przeprowadzka z niemowlakiem bez stresu

Pamiętaj, że jeśli zdecydowaliście się na przeprowadzkę, to trzeba to zrobić. Osoby, które nie trudnią się przeprowadzkami na zlecenie innych osób bardzo często mają mniejsze lub większe problemy organizacyjne. Najwięcej problemów ma miejsce podczas samej przeprowadzki. Jednak nie powinieneś się denerwować i złościć. Pamiętaj, że złe emocje udzielają się dzieciom. A przecież nie ma nic gorszego niż zdenerwowany, płaczący niemowlak.