Przeprowadzka zimą – o czym pamiętać

Image

Zbliża się zima. Pomimo niskiej temperatury za oknem, wiele osób będzie się przeprowadzać. Przeprowadzka zimową porą nieco różni się od przeprowadzki w sezonie wiosenno-letnim, kiedy na zewnątrz panuje przyjemna pogoda. Dlatego wyjaśniamy, o czym musisz pamiętać, jeśli czeka Cię przeprowadzka zimą.

Jak wygląda przeprowadzka zimą?

Przeprowadzka zimą z jednej strony wygląda analogicznie do przeprowadzki o każdej innej porze roku, a z drugiej – wiąże się z występowaniem kilku problemów i zagrożeń. Poza tym trwa zazwyczaj nieco dłużej niż przeprowadzka latem. Mimo wszystko nie należy się jej obawiać i przesuwać przeprowadzki na wiosnę lub lato. Przeprowadzkę można zorganizować w taki sposób, aby pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych przebiegła bez problemu. A w razie obaw o jej przebieg, zawsze można zlecić przeprowadzkę doświadczonej firmie przeprowadzkowej.

Największe problemy podczas przeprowadzki zimą

Podczas przeprowadzki zimą występują pewne problemy, które potrafią uprzykrzyć człowiekowi życie i w znaczący sposób utrudnić przeprowadzkę. Wśród największych problemów, jakie można napotkać podczas przeprowadzki to z pewnością:

  • niska temperatura,
  • opady deszczu lub śniegu,
  • śliska nawierzchnia,
  • czasochłonność.

Oczywiście to nie jedyne problemy właścicieli nieruchomości podczas przeprowadzki w zimę. Jednakże te są najbardziej dotkliwe i należą do powszechnie występując zjawisk w porze zimowej.

Przeprowadzka zimą

Niska temperatura w zimę podczas przeprowadzki zimą

Trudno nie zgodzić się z tym, że ujemne temperatury na zewnątrz są dużym utrudnieniem podczas przeprowadzki. Przede wszystkim dlatego, że wyposażeni w kurtki puchowe, mamy mniejszą swobodę ruchów. Z kolei mając na dłoniach rękawiczki ryzykujemy, że coś nam się wyślizgnie z rąk. Poza tym właściciele mieszkań, którzy się przeprowadzają, tak dokładnie wszystko pakują, że nader często zapominają o pozostawieniu ubrań zimowych, które mogą założyć na siebie. Do tego dochodzi problem z przewożeniem rzeczy, na które niska temperatura ma zły wpływ, czyli np. roślin. Wymagają one odpowiedniego zabezpieczenia na czas transportu. Oczywiście nie nikt nie ma mocy sprawczej, aby wpłynąć na temperaturę powietrza. Dlatego nie pozostaje nic innego, jak zaakceptować pogodę i dopasować się do niej.

Opady deszczu lub śniegu a przeprowadzka zimą

Opady deszczu lub śniegu podczas przeprowadzki zimą są wyjątkowo uciążliwe. Po pierwsze, istnieje ryzyko zamoczenia kartonów i pudełek na przeprowadzki, mebli i innych przewożonych rzeczy. Po drugie, opady śniegu mogą utrudnić przemieszczanie się. Dotyczy to również podjazdu samochodem pod wejście do domu lub bloku.

Śliska nawierzchnia i przeprowadzka zimą

Śliska nawierzchnia stanowi kolejny problem, który mogą napotkać na swojej drodze osoby przeprowadzające się zimą. Oczywiście zimą łatwo o poślizgnięcie się i złamania, na co trzeba uważać. W przeciwnym razie przeprowadzka może skończyć się na SOR-ze.

Czasochłonność przeprowadzki w zimę

Przeprowadzka zimą zajmuje nieco więcej czasu niż przeprowadzka latem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że osoby przenoszące rzeczy muszą uważać na opady deszczu i śliską nawierzchnię. Poza tym nawet sam czas przejazdu samochodem do miejsca docelowego jest dłuższy ze względu na konieczność dostosowania prędkości do warunków panujących na zewnątrz.

O czym pamiętać podczas przeprowadzki zimą?

Podczas przeprowadzki zimą warto wziąć pod uwagę przede wszystkim warunki atmosferyczne. Poza tym zimową porą robi się wcześniej ciemno, co również utrudnia niektóre prace. Pamiętaj, aby podczas przeprowadzki Twoje rzeczy były odpowiednio zabezpieczone przed deszczem i śniegiem. Wszystko dostaniesz w marketach typu OBI i Castorama. Ponadto podczas przeprowadzki zimą czas przeprowadzki ulega pewnemu wydłużeniu, co jest szczególnie ważne dla tych osób, którym zależy na szybkiej i bezproblemowej przeprowadzce. W takim przypadku możliwe, że zlecenie przeprowadzki zimą profesjonalnej firmie przeprowadzkowej będzie lepszym rozwiązaniem.